Suplementacja na poprawę snu

Nie ulega wątpliwości, że sen jest jedną z najważniejszych potrzeb fizjologicznych człowieka. Ponadto zdrowy sen wpływa na kondycję całego organizmu oraz zapewnia prawidłowe funkcjonowanie i regeneracje wiele układów. Niestety, współczesne szybkie tempo życia nie zawsze pozwala pogodzić nasz wewnętrzny zegar z porą dnia i nocy. Ponadto nadmierny stres towarzyszący każdy z nas w ciągu dnia oaz niewłaściwa higiena snu powoduje, że coraz częściej cierpimy na bezsenność. Obecnie suplementy w znacznym stopniu zarówno uzupełniają codzienną dietę w witaminy i mikroelementy, jak i ułatwiają zasypianie oraz wyciszają nasz organizm.

Jakie są przyczyny bezsenności? 

Obecnie na zaburzenia snu narażenie są wszyscy niezależnie od płci i wieku, aczkolwiek w grupie podwyższonego ryzyka znalazły się osoby pracujące na zmiany oraz starsze. Oczywiście przyczyny bezsenności bywają różne. Bezsenność może być wywołana przez zmianę strefy czasowej, upały, jedzenie ciężkostrawnych posiłków przed pójściem do łóżka czy spędzanie wiele godzin przed telewizorem w godzinach wieczornych. Oprócz tego zaśnięcie bardzo często utrudnia niewygodny materac lub duszność w sypialni. Jednak na problemy ze snem mamy także bezpośrednich wpływ przez nasze zachowania, takie jak drzemki w ciągu dnia, spożywania kawy bądź alkoholu przed snem, brak aktywności fizycznej w trakcie dnia, brak ciszy w sypialni i obecność urządzeń elektronicznych przed snem oraz oglądanie telewizji w łóżku. Naturalnie każdy przepadek osoby zmagającej się z problemami ze snem musi być rozpatrywany indywidualnie i wymaga przeprowadzenia rzetelnego wywiadu przez lekarza.

Suplementacja na zdrowy sen

Obecnie zaburzenia snu i trudności w zrelaksowaniu się dotyka coraz więcej osób. Zaburzenia snu pojawiają się w przypadku obciążenia organizmu zbyt dużą ilością obowiązków, ciągłego stresu, nadmiernym wysiłkiem fizycznym oraz intelektualnym. W konsekwencji sen, który miał być czasem odpoczynku, jest bardzo płytki i przerywany, a co za tym idzie, często przebudzamy się oraz wstajemy. W takiej sytuacji należy sięgać po suplementację, która pomoże w walce z bezsennością.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wiele produktów, które pomogą odzyskać spokój psychiczny i korzystnie wpływają na sen. Produkty tej kategorii mogą stosować osoby cierpiące na bezsenność oraz kłopoty zdrowotne z powodu stresu. Wiele naszych produktów opera się na ekstraktach z roślin, np. lawenda, melisa i kozłek lekarski. Warto także rozważyć suplementację magnezem. Z całą pewnością oferowane suplementy ułatwią wprowadzenie organizmu w stan relaksu i poprawią jakość snu.