Szklanki do whisky – jak je rozpoznać?

Picie alkoholu to najczęściej celebrowanie ważnej okazji w życiu. Aby podkreślić wyjątkowość tego momentu, alkohol należy serwować w odpowiedni sposób. Inaczej podawany jest szampan, inaczej zwykłe wino, jeszcze inaczej whisky. W jaki sposób należy serwować whiskey, by wydobyć z niej wszystko to, co najbardziej szlachetne? Wybór odpowiedniej szklanki do whisky jest podstawą udanej celebracji.

Szklanki do whisky z grubym dnem

Popularne  rodzaje whisky można pić na wiele sposobów — z wodą, z kostkami lodu, czystą bądź też będącą składnikiem jakiegoś drinka. Niezależnie od ulubionego sposobu, alkohol powinien być podany odpowiednio, w szklance o grubym dnie i cienkich ściankach. Nawet whiskey bez lodu nie powinna być zbyt ciepła. Z tego właśnie powodu szklanka do whiskey powinna mieć możliwie jak najgrubsze dno. Gruba podstawa szklanki do whisky zapobiega zbyt szybkiemu nagrzewaniu się trunku w czasie degustacji. 

Nie tylko grube dno, ale także proste i cienki ścianki, zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza, pozwalają na rozpoznanie na pierwszy rzut oka odpowiedniej szklanki do whisky. Decydując się na sięgnięcie po markowy trunek nie warto oszczędzać na jego odpowiednim podaniu. Jest to szczególnie ważne dla utrzymania właściwego smaku, który będzie można docenić jedynie podczas picia whisky z odpowiedniego dla niej naczynia. 

Kryształy podkreślają barwę trunków

Różne rodzaje whiskey mają nie tylko inny smak, odznaczają się także innymi cechami, przede wszystkim odmienną barwą. Charakterystyczny kolor jest osiągany dzięki wieloletniemu leżakowaniu w dębowych beczkach. Wszystkie niuanse tej długotrwałej pracy najlepiej podkreśli kryształowe szkło, którego faktura umożliwia zobaczenie rzeczywistej barwy we wszystkich jego odcieniach. W takiej szklance markowa whisky będzie prezentować się tak, jak zalecają to jej twórcy. Warto także pamiętać, że doznania wzrokowe są elementem składającym się na smak napoju.

Szklanki kryształowe do whisky 

Subtelne, ale zdecydowane różnice pomiędzy gatunkami szkockiej whisky i amerykańskiej whiskey można z łatwością podkreślić dzięki odpowiedniemu ich serwowaniu. Kryształowe szklanki do whisky będą gwarancją łatwego osiągnięcia celu. Specjaliści w tej dziedzinie podkreślają, że kryształ pozwala na najwyższy stopień doznań smakowych, związanych ze smakiem, wyglądem i odpowiednią prezentacją. Szlachetna whisky  posiada swój oryginalny smak, należy zatem zadbać o jego podkreślenie, co można ten cel osiągnąć bardzo łatwo, wybierając szklankę do whisky z kryształu.