Magiczna moc naturalnych kryształów

Wiara w magiczną i uzdrawiającą moc kryształów naturalnych nie jest nowym zjawiskiem. Wielu zwolenników ezoteryki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kryształy wykorzystywano już w czasach starożytnych, gdzie używane było głównie jako amulety chroniące przed wszelkiego rodzaju złem. Czym tak naprawdę są te niezwykle minerały, jakie są ich właściwości i jak czerpać z ich mocy?

Magiczne właściwości kryształów

Kryształy są minerałami liczącymi sobie miliony lat. Jest to najdoskonalsza forma struktury występująca w przyrodzie. Wiara w ich uzdrawiającą moc była powszechna już w czasach starożytnego Egiptu, gdzie kryształy wykorzystywane były jako amulety ochronne. Istnieje jednak bardzo wiele rodzajów kryształów, którym przypisuje pewne określone właściwości. Oto niektóre z nich:

Kryształ górski

Kamień o silnych właściwościach oczyszczających. Przywraca spokój i harmonię. Działa jako odpromiennik. Kryształy górskie wspomagają proces leczenia zarówno zwykłego przeziębienia, jak i poważnych chorób nowotworowych. 

Kwarc różowy

Nazywany kamieniem miłości przyciąga czyste i bezwarunkowe uczucie. Jest to kamień, który potrafi obudzić skrywane głęboko pokłady najszczerszej radości, namiętności i zmysłowości. Pracując z różowym kwarcem możemy nie tylko wzmocnić miłość partnerską, ale także mocniej pokochać samą siebie. 

Ametyst

Ametyst jest kryształem wspierającym intuicję i wpływającym na poprawę zdrowia psychicznego. Przywraca harmonię i spokój osobom zarażonym na silny stres. Pracując z ametystem możemy dogłębnie przepracować trudne doświadczenia i uwolnić się z dawnych traum. 

Piryt

Piryt jest kryształem, którego moc wspiera osoby ambitne i ciężko pracujące. Pomaga on wzmocnić silną wolę i rozpalić ambicje. Piryt motywuje do podejmowania własnych decyzji i dodaje kreatywności. Każda osoba pracująca umysłowo powinna mieć ten kryształ na swoim biurku. 

Czarny turmalin

Czarny turmalin uznawany jest za silny amulet ochronny. Osoba, która nosi ten kamień jest chroniona od negatywnych energii, klątw i negatywnego wpływu wampirów energetycznych. Czarny turmalin pomaga osobom zmagającym się z stresem i pesymistycznymi myślami.

Jak pracować z kryształami?

Każda osoba, która chce rozpocząć pracę z kryształami powinna w pierwszej kolejności odwiedzić sklep ezoteryczny i zaopatrzyć się nie tylko w same kamienie, ale także w odpowiednią dawkę wiedzy. W świecie ezoteryki kryształy traktuje się niemal jak żywe istoty. Z pewnością są to kamienie o niezwykłej mocy. Warto jednak pamiętać, że każdy z nich jest inny, każdy służy innym energiom i każdy ma swoje wyjątkowe właściwości. Konieczne jest zatem, aby przed przystąpieniem do pracy z naturalnymi kryształami dowiedzieć się o nich jak najwięcej.