Jaka będzie najlepsza karma dla psa?

Jeśli pies ma być zdrowy, pełen życia, to potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania codziennego dowozu szeregu składników odżywczych. Jest wiele modeli żywieniowych do wyboru. Kluczowe będzie to, aby dieta czworonoga była dobrze zbilansowana. Warto, aby znalazła się w niej wysokiej jakości karma. Pojawia się jednak pytanie, co wybrać, bo tego typu produktów na jest na rynku multum.  

Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?

W pierwszej kolejności warto wiedzieć, że w sprzedaży znajduje się kilka rodzajów gotowych karm dla psów. Można zdecydować się na opcję suchą, mokrą lub półwilgotną. Jeśli karma jak najlepiej przypominać naturalne pożywienie, to warto zdecydować się na mokrą. Ma ona postać kawałków mięsa w sosie lub galarecie. Zaletą mokrej karmy jest większa zawartość wody, mniejsza kaloryczność (dobra wiadomość przy czworonogach z dużym apetytem, otyłych).

W przypadku tego typu karmy właściciel ma pełną kontrolę nad dietą psa. Zdecydowanie bardziej kaloryczna jest karma sucha, dzięki czemu dostarcza sporo energii. Na jej korzyść przemawia też wygoda i atrakcyjna cena. Dla małych i starszych psów rewelacyjnie nadaje się karma półwilgotna. Czworonogi bardzo ją lubią ze względu na kuszące walory smakowe i zapachowe.

Na co zwracać uwagę przy zakupie karmy dla psa?

Kluczową kwestią w przypadku karmy dla psa jest jej skład. Warto wybierać produkty pełnoporcjowe, aby mieć pewność, że daje się czworonogowi produkt zawierający wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Bardzo ważna jest zawartość mięsa, które stanowi główne źródło białka. Dobra karma ma go co najmniej 50% w składzie. Powinno się też zwrócić uwagę, czy karma ma witaminy, minerały, zdrowe tłuszcze (DHA, EPA). W karmie dla psa nie powinno być zbóż, słodzików, cukru, sztucznych barwników i konserwantów, chemicznych wypełniaczy.

Szukasz dobrej jakości karmy dla pupila? Przetestuj produkty Arion

Karma dla psa Arion można traktować jako podstawę diety lub jej uzupełnienie. Bogaty i zróżnicowany wybór sprawia, że każdy z łatwością dobierze odpowiedni produkt dla swojego czworonoga – zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Na korzyść karm Arion przemawia, to że są bezglutenowe. Wyróżniają się dobrze zbilansowanym składem. Zawierają sporo prozdrowotnych probiotyków, dzięki czemu wspierają pracę układu pokarmowego. Wzbogacają florę bakteryjną o dobroczynne drobnoustroje. Nie trzeba martwić się podrażnieniami żołądka.

Arion premium i pozostałe produkty tej marki stanowią pełnowartościowy pokarm. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które nadaje się dla wszystkich psów, niezależnie od wieku i rasy. W pełni zaspokajają dzienne zapotrzebowanie na poszczególne składniki pokarmowe. W przypadku szczeniaków idealna będzie karma arion puppy. Z kolei dla starszego psa najlepsza będzie ARION Original Senior.