Na co zwrócić uwagę, wybierając meble pracownicze oraz gabinetowe?

Nowoczesne meble pracownicze muszą charakteryzować się funkcjonalnością, a także reprezentatywnym wyglądem. Estetyka i ergonomia powinny więc stanowić główne kryteria ich wyboru. Tymczasem meble gabinetowe muszą przede wszystkim prezentować się elegancko do dopasowywać się do potrzeb właściciela gabinetu.

Meble pracownicze – nowoczesne rozwiązania

Ostatnich kilka lat to okres intensywnego rozwoju projektów mebli pracowniczych, które spełnią oczekiwania zarówno osób zatrudnionych w biurze, jak i kadry kierowniczej. Nowoczesne meble pracownicze są przede wszystkim ergonomiczne, zatem idealnie sprawdzają się zarówno w niewielkich pokojach, jak i w pomieszczeniach typu open space. Dużą popularnością cieszą się biurka z możliwością regulowania wysokości blatu, tak aby móc zmieniać w ciągu dnia pozycję z siedzącej w stojącą, co jest bardzo korzystne dla zdrowia pracowników. Ponadto, tego typu biurka sprawdzają się doskonale podczas spotkań pracowników, które mają na celu przedyskutowanie jakiegoś problemu.

Można na nich umieścić materiały pomocnicze, do których każdy zainteresowany będzie miał dostęp. Nie ulega wątpliwości, że meble pracownicze muszą wyglądać reprezentatywnie oraz spełniać swoje podstawowe funkcje. Mowa tutaj przede wszystkim o wyposażeniu ich w szufladki, także te, zamykane na klucz. Jest to istotne w kontekście przechowywania dokumentacji poufnej czy sprzętu biurowego. Meble pracownicze muszą tworzyć spójny i estetyczny obraz biura, a więc wpisywać się w styl, w jakim mają zostać zaaranżowane wnętrza.

Jak wybrać dobre meble gabinetowe?

Meble gabinetowe dobiera się na nieco innych zasadach, niż meble pracownicze. O ile te drugie muszą być przede wszystkim funkcjonalne, o tyle meble gabinetowe powinny być eleganckie oraz tworzyć spójny, profesjonalny wizerunek przedsiębiorstwa. Jest to bardzo ważne, bowiem to właśnie w gabinecie przyjmowani są ważniejsi goście, inwestorzy czy kontrahenci. Jeśli służy on głównie do przeprowadzania spotkań, to oprócz biurka i krzeseł powinien się w nim znaleźć stół oraz wygodna kanapa.

Niektórzy decydują się umieścić w gabinecie stoły konferencyjne, co również jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku, gdy właściciel gabinetu spędza w nim stosunkowo dużo czasu, wykonując swoje obowiązki zawodowe, należy zadbać o wygodne krzesło oraz odpowiednio dopasowane biurko. Pamiętajmy jednocześnie, że każdy element wystroju gabinetu musi tworzyć spójną całość. Wymagający właściciele biur mają do swojej dyspozycji ekskluzywne meble gabinetowe, które z pewnością spełnią ich oczekiwania. 

Meble biurowe Kraków – T3Atelier.pl